Святкування 206 річниці з дня народження українського поета Тараса Шевченка

Наш святковий захід, присвячений великому поету України Тарасу Григоровичу Шевченку, творчість якого знають і люблять всі народи світу. Духовним батьком, творцем і рятівником української мови і всієї нації став Великий Кобзар! Тарас Григорович Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ. Незлим тихим словом згадаємо свого Кобзаря, який залишив нам прекрасні твори. Всі свої твори Т.Г.Шевченко писав чарівною, барвистою українською мовою, близькою до народної. Тому вірші його легко читати і запам'ятовувати. /Files/images/jittya_shkoli/svyata/9 клас.jpg

Вчитель української мови та літератури Прокопишин Параска Петрівна

10 березня 2020 року

21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови

/Files/images/jittya_shkoli/svyata/День рідної мови.jpg Велична та нескорена мова гартувалась протягом усієї своєї тисячолітньої ісорії нерозривно пов’язаної із боротьбою за незалежність Української держави. Мова -- духовний скарб нації. Мова є генетичним кодом нації. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Вчитель української мови та літератури Прокопишин Параска Петрівна

21 лютого 2020 року

День української мови та писемності

/Files/images/fotograf/День української мови та писемності.jpg

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.

Вчитель української мови та літератури Прокопишин Параска Петрівна

7 листопада 2019 року

/Files/images/jittya_shkoli/svyata/fotoalbom_19-20_pdgotovka/01.jpg

/Files/images/malyunki/26025-696x365.jpg


Святкування 203 річниці з дня народження українського поета Тараса Шевченка

/Files/images/jittya_shkoli/svyata/WP_20190314_13_07_37_Pro.jpgУчні 1-4 класів та їх наставники. Школа-родина "Никовата"

Сьогодні кожен українець вносить свою часточку у вшанування пам’яті безсмертного генія, мислителя, письменника, художника, духовного покровителя – Т.Г. Шевченка. Ця людина стала символом нації, гордістю України. Шевченко – поет української совісті. Його ім’я відоме в усьому світі, його вірші знані на всіх континентах. Шевченко – це наше минуле, сьогодення і майбутнє.

Вшановуючи пам’ять Тараса Шевченка, в школі було проведено свято « Шевченко у моєму серці». На святковому заході були присутні вчителі, учні, батьки. Програма свята була цікавою і насиченою. Учні ознайомили присутніх з життям і діяльністю Шевченка.

Особливо цікавою була презентація на тему «Шевченко - художник», де були представлені репродукції картин Тараса Григоровича.

Діти з великою шаною та щирістю читали вірші Шевченка, презентували до них свої малюнки. За краще читання віршів та кращі малюнки учнів було нагороджено грамотами дирекції школи.

/Files/images/jittya_shkoli/svyata/WP_20190314_13_05_16_Pro.jpg

А на завершення святкування всі разом співали відомі пісні на слова Т.Шевченка: «Зацвіла в долині…», «Реве та стогне Дніпр широкий…», «Тече вода із-за гаю…» та інші.

Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу.

Вчитель початкових класів Кознюк Г.Д.

Міжнародний день рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову

Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови, (англ.International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

/Files/images/malyunki/20190221_124758.jpg

Українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу. У різноманітних формах існування української мови (старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори тощо) зберігається історична пам'ять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї, тобто ознаки, що притаманні саме цій спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності.

Виховий захід, присвячений міжнародному дню рідної мови, підготовлений та проведений вчителем української мови та літератури Прокопишин Параскою Петрівною.

21 лютого 2019 року

Хто розумніший

/Files/images/malyunki/Дивоглядки.pngДивоглядки /Files/images/malyunki/Слова.pngСклади слово

Середина лютого, а саме його 14 день, – це день, коли світ святкує день святого Валентина, покровителя всіх закоханих. Щороку цю дату відзначають у всіх школах різними конкурсами та розважальними заходами. Не стала винятком і Яворів-Безульківська школа, де для учнів 7-8 класів Надія Іванівна Смалюга, вчитель математики, провела змагання між хлопцями та дівчатами «Хто розумніший?». У нашому світі існує одвічна проблема – чоловіки й жінки завжди намагаються з’ясувати, хто є кращим в певній сфері життя. Ось і ми вирішили дізнатися відповідь на це запитання. Гра складалася з 7 конкурсів, кожен з яких був по-своєму особливий. Школярі мали змогу продемонструвати дотепність, акторські здібності, загальну ерудицію, власний шарм. Хто ж став переможцем? Перемогла дружба! Усі учасники гри отримали позитивні емоції та солодкі подарунки.

14 лютого 2019 року

Свято української писанки

/Files/images/vepreychuk_gv/20180430_130245.jpg

Виховний захід проведений вчителем християнської етики Вепрейчук Галиною Василівною для учнів 1-9 класів

/Files/images/vepreychuk_gv/20180430_124352.jpg

О писанко! Ти символ України!
Любові й миру вірна берегиня!
Ти – воскресіння весняний цілунок!
Ти – мамин великодній подарунок.
Несеш ти людям радість веселкову,
Всміхаєшся крізь хмари Бога словом,
Й коли тобою хата наша сяє,
В душі у нас світанок розцвітає.
Тебе із нами разом убивали,
Підковами залізними топтали
Та смерті ти не віддала життя
В ім’я народу, правди й майбуття.
І згинуть всі, хто зло на світі сіє,
А писанка добром весь світ зігріє,
За нею вічність, небо, Україна.
Вона плека в душі дитини,
Вона любові й миру берегиня,
І серця нашого поезія й святиня.
То й хай по світу символ України
Несе проміння сонячне людині,
Суцвіття веселкові всюди сіє,
І Землю всю теплом добра зігріє!

(„Писанка” Г.Маняко, США)


Честь висока сьогодні дісталась мені, Україні служити солдатом

Кожна людина має знати своїх героїв у лице. Саме з такою метою в квітні 2016 року в нашій, Яворів-Безульківській ЗОШ І-ІІ ступенів, проведено зустріч з воїном АТО Лазоряком Василем Борисовичем, який народився в 1998 році в селі Яворів, уч. Безулька І. Учні та вчителі школи мали можливість послухати розповідь учасника бойових дій, поспілкуватись та отримати відповіді на свої запитання.

/Files/images/DSC05900.JPG

Василь Борисович закінчив Чернівецький технікум за спеціальністю «кваліфікований провідник пасажирського вагону»Служив в учбовому навчальному 140 центрі «Десна». Потім, по контракту у військовій частині 0281в м. Житомир. В 2013 році проходив підготовку в учбовому центрі в Німеччині.В зоні бойових дій з 14 березня 2014 року в складі 95 бригади (на передовій), наводчиком КПВТ десантного відділення БТР-80. Бригада виконувала завдання очистки території від сепаратистів та російських окупантів. Під час проведення антитерористичної операції, в м. Лисичанськ Луганської області, був поранений, проходив лікування в чотирьох військових шпиталях.

/Files/images/IMG_0269.JPG

Житомирську 95-ту бригаду знають не лише в Україні, але й за її межами. Її бояться вороги і в той же час поважають. Бійці 95-ї бригади ще до АТО в Україні мали військовий досвід. Найкращі військовослужбовці брали участь у миротворчих навчаннях у різних куточках світу. Від початку буремних подій на Сході наші хлопці відрізняються своєю витримкою та мужністю. Сепаратисти десантників явно побоювались і говорили, що вони «шалені». У 2014 році 95-та бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. За словами американського військового експерта Філіпа Карбера, вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська. Під командуванням Михайла Забродського в АТО на високому рівні відбувалося блокування Слов'янська та Краматорська, в стислий термін і без втрат захоплення гори Карачун. У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена сепаратистами у місті Слов'янськ. У червні завдяки його вмілим та чітким діям було знищено два блокпости бойовиків, зірвано спробу прориву до 200 бойовиків з міста Слов'янськ. В червні 2015 він командував українськими військами під час боїв за Мар'їнку. Та це далеко не весь перелік його заслуг та дій під час війни на Сході. Тому він і став першим військовим, який за життя здобув найвищу державну нагороду – Герой України. Крім того, він має ще ряд орденів, відзнак, медалей та нагород.Легендарний командир "кіборгів" – командир штурмового батальйону 95-ї бригади 37-річний підполковник Олег Кузьміних з Житомира відвоював на Донбасі 10 місяців. Він пройшов Слов'янськ, Щастя, Піски, донецький аеропорт.20-го січня син офіцера радянської армії потрапив в полон бойовиків, коли разом з бойовими побратимами їхав в аеропорт за пораненими бійцями. Після чотирьох місяців полону повернувся додому.95-та аеромобільна – лідер всіх ЗСУ з кількості володарів вищої державної нагороди «Золота зірка»: двоє посмертно, троє живих.

Ми, педагоги, повинні доносити події на Сході України до розуму і серця школярів, щоб вони не сприймали їх, як щось буденне. Так виховується справжній патріотизм. Так любов до Вітчизни проростає в серцях наших дітей.Крім цього, з допомогою Лазоряка Василя Борисовича були передані листи від учнів нашої школи для бійців батальйону 95-ї бригади.

/Files/images/DSC01379.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 480

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 11 Червня 2021

Фотогалерея